fbpx
j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us
Zabieg

Plasma Complex

Plasma Complex to autologiczny zabieg z krwi własnej pacjenta, który wykorzystuje synergię działania fibryny strukturalnej i fibryny komórkowej. Skutecznie aktywuje “uśpione” komórki macierzyste, które posiadają zdolność do wielokierunkowego namnażania w celu odbudowy tkanki poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do przebudowy, zagęszczenia i odmłodzenia skóry.

Kompleksowe podejście do regeneracji i odmłodzenia skóry przy wykorzystaniu dwóch frakcji Fibryny Bogatopłytkowej:

 • S-PRF – który stanowi fibrynowy stelaż dla skóry
 • oraz I-PRF, który wykorzystuje komórki macierzyste i czynniki wzrostu w procesach regeneracji skóry.

Zabieg dedykowany jest zarówno młodym, zapracowanym osobom, jak i osobom z cerą dojrzałą. Z wiekiem nasza skóra traci jędrność, elastyczność, sprężystość. Ogromny wpływ na jakość naszej skóry maja czynniki środowiskowe – mróz, słońce, zanieczyszczone powietrze, codzienny stres. Nasza skóra ulega wyniszczeniu bez względu na wiek. Jest to zabieg dla wszystkich osób, które chcą poprawić wygląd i kondycję swojej skóry.

JAK DZIAŁA PLASMA COMPLEX?

01. STYMULACJA – namnażanie nowych komórek na szkielecie fibrynowym

02. REGENERACJA – synteza kolagenu i tworzenie nowych naczyń krwionośnych

03. ODMŁODZENIE – odbudowa i zagęszczenie struktury skóry

 • choroby krwi | zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna
 • posocznica
 • nowotwory
 • przewlekłe schorzenia wątroby
 • ostre stany z autoimmunoagresji
 • zakażenia ostre i przewlekłe
 • ciąża i laktacja
 • leczenie antykoagulantami
 • stosowanie aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych

Zabieg Plasma Complex polega na pozyskaniu z krwi własnej pacjenta (podczas dwóch osobnych odwirowań) dwóch frakcji fibryny: komórkowej z hematopoetycznymi komórkami macierzystymi oraz fibryny strukturalnej. Fibryna strukturalna tworzy tymczasowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skóry,  natomiast fibryna komórkowa dostarcza komórki macierzyste, czynniki wzrostu, cytokiny oraz leukocyty, niezbędne do odbudowy tkanki.

Czas potrzebny na wykonanie zabiegu Plasma Complex, to ok. 45 minut .

Po zabiegu możemy spodziewać się wzrostu napięcia skóry, lepszej sprężystości, odczucia wypełnienia. Przywracamy skórze lepszą gęstość, prawidłowe odżywienie i ukrwienie skóry. Wypełniają się ubytki tkankowe w skórze, wypłycają się zmarszczki, blizny, np. po trądziku, po oparzeniach.

Dzięki procedurze Plasma Complex  stymulujemy proces zanikania rozstępów, możemy zmniejszyć efekt tzw. ,,pomarańczowej skórki,, – cellulitu.

Zabieg wymaga powtórzeń, zalecane jest wykonanie 3 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych.

Efekt lepszego napięcia, wypełnienia i sprężystości skóry widoczny i odczuwalny jest już po pierwszym zabiegu Plasma Complex. Pełen efekt przebudowy i odbudowy tkanki skórnej osiągamy po kilku miesiącach.

Jest to efekt długotrwały, ponieważ zabieg Plasma Complex stymuluje przebudowę wszystkich warstw tkanki skórnej. Dlatego kolejny zabieg po serii  3 zabiegów wykonujemy raz na pół roku.

Zobacz zabieg