fbpx
j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us
Zabieg

Vectus Palomar | depilacja laserowa

Vectus™ to nowoczesny laser diodowy uznawany za najskuteczniejsze i jednocześnie najszybsze urządzenie do wykonywania laserowej depilacji. Jedyny laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze - Skintel™.

Podstawowym wskazaniem do depilacji laserowej jest nadmiernie owłosienie, zarówno u Pań jak i u Panów.

Hirsutyzm czyli owłosienie typu męskiego, występujące u kobiet, to nie tylko problem estetyczny, ale też psychologiczny. Mówi się o nim, kiedy włoski pojawiają się na twarzy lub klatce piersiowej (najczęściej wokół brodawek sutkowych), a na nogach i rękach nie są delikatne lecz gęste, a przy tym sztywne i szorstkie. Walka z mocnym, nadmiernym owłosieniem za pomocą tradycyjnych metod depilacji, jest po prostu nieskuteczna, gdyż nawet wyrwane włoski odrastają już po kilku dniach. Depilacja laserowa to jedyna metoda, która pozwala na trwałe usunięcie niechcianych włosków, dlatego jest prawdziwym wybawieniem dla kobiet, które borykają się z problemem hirsutyzmu.

 • świeża opalenizna
 • ciąża
 • przerwana ciągłość naskórka
 • epilepsja
 • leki, zioła fotouczulające
 • terapia retinoidami
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • łuszczyca, bielactwo
 • cukrzyca
 • bliznowce
 • aktywne infekcje skórne
 • rozrusznik serca
 • świeże zabiegi chirurgiczne

Zabieg wykonywany laserem Vectus rozpoczyna się od analizy parametrów, takich jak: gęstość owłosienia na obszarze poddawanym zabiegowi, grubość włosa, jego kolor oraz fototyp skóry, czyli poziom zawartości aktywnej melaniny.

Badanie to przeprowadzane jest za pomocą specjalnego urządzenia SkintelTM. Po odczytaniu wyniku, przesyła go do platformy VectusTM, która na tej podstawie dobiera optymalne parametry zabiegu.

Takie rozwiązanie pozwala na dostosowanie najkorzystniejszego natężenia energii, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo i wyklucza ryzyko poparzeń.

Kolejnym etapem jest dobranie odpowiedniej głowicy. Laser VectusTM zaopatrzony jest w dwie końcówki: małą emitującą maksymalną gęstość energii do 100J/cm2 oraz dużą, która wytwarza energię o gęstości do 20J/cm2.

Większa końcówka stosowana jest przy zabiegach na dużych powierzchniach ciała, takich jak plecy czy nogi. Natomiast mała używana jest do precyzyjnych prac np. z wąsikami czy uszami.

Sam zabieg polega na potraktowaniu skóry laserem o długości fali 810 nm. Światło emitowane przez urządzenie zostaje zaabsorbowane przez barwnik, a wytworzone w ten sposób ciepło doprowadza do fototermolizy, czyli destrukcji termicznej mieszka włosowego.

Epilacja laserem VectusTM cechuje się dużą skutecznością i jest bardzo szybka. Przykładowo usunięcie włosów na plecach u mężczyzny zajmuje około trzech minut.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może byc delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli.

Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 4 do 6 zabiegów w następujących przerwach:

twarz – 4 tyg,
ramiona – 4-6 tyg,
bikini – 4-6 tyg,
plecy – 8-10 tyg,
nogi – 8-10

Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania odpowiednich efektów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji danej osoby.

Po zabiegu skóra może być lekko podrażniona, zaczerwieniona lub delikatnie obrzęknięta. Taki stan  może utrzymywać się kilka godzin, a maksymalnie do trzech dni po zabiegu. W razie potrzeby warto używać preparatów łagodzących jak np. Panthenol lub Alantan. W tym czasie należy stosować tylko delikatne produkty do mycia skóry, nie pocierać jej ręcznikiem przy wycieraniu. Ponadto nie należy używać perfum i dezodorantów w partiach ciała poddanych zabiegowi.

W okresie czterech tygodni po zabiegu nie opalać się i stosować kremy z wysokim filtrem UVA. W tym czasie należy również unikać korzystania z basenu lub sauny.

Zobacz efekt zabiegu