fbpx
j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us
Diamond Estetic

Epilacja laserowa – Fakty i Mity

 

Epilacja laserowa | Fakty i Mity

Lato za rogiem sprawia, że coraz większą popularnością cieszy się depilacja laserowa. Nic dziwnego! Gładkie ciało na stałe wpisało się w kanony piękna. Czy wiosna to dobry czas na depilację? Co warto wiedzieć o depilacji ciała? Czy to zabieg dla każdego? 

 

 

Wszystkie lasery są tak samo skuteczne – MIT

Nie są. Na rynku dostępne są urządzenia, których skuteczność szacuje się od 20% do aż 98% w przypadku najlepszych i certyfikowanych laserów. Lasery różnią się między sobą skutecznością, która jest uzależniona od parametrów, takich jak: długość fal, czas trwania impulsu, średnica promieniowania na skórę.

Każdy może poddać się zabiegowi depilacji laserowej – MIT

Mimo że laser, który stosujemy w klinice jest jednym z najbezpieczniejszych laserów na rynku – nie każdy może poddać się zabiegowi. Kiedy nie wykonujemy zabiegu?

  • U pacjentek w ciąży! Jest to bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej
  • Kiedy pacjent przyjmuje leki światłouczulające tzn. takie, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło, zarówno słoneczne, jak i laserowe m.in. kremy zawierające wysokie stężenie wit. A np. Retinol
  • Jeśli pacjent przyjmuje leki ziołowe z dziurawca lub nagietka. Aby poddać się zabiegowi należy odczekać przynajmniej jeden miesiąc zanim zdecydujemy się na zabieg laserowy.
  • Po stosowaniu peelingów chemicznych. Skóra po peelingach jest wyjątkowo wrażliwa i skłonna do przebarwień. Zanim zdecydujesz się na trwałe usuwanie owłosienia, należy odczekać 2 tygodnie
  • Osoby z oparzeniami słonecznymi lub podrażnioną skórą w miejscu, gdzie ma być wykonany zabieg. To istotne, ponieważ oparzona tkanka jest bardzo delikatna, a laser może ten obszar dodatkowo oparzyć
  • Osoby, które mają niezdiagnozowane zmiany skórne w miejscu, gdzie ma być wykonany zabieg. Każda zmiana skórna wymaga konsultacji z dermatologiem, aby zbadać jej podłoże.

Laser nie działa na wrastające włosy – MIT

Laser działa tak samo skutecznie na włosy wrastające, jak i te rosnące w prawidłowy sposób. Depilacja laserowa jest wręcz najlepszym rozwiązaniem dla Pacjentek, które mają problem z wrastającymi włoskami. Likwiduje przyczynę problemu – włosy wzrastające w złym kierunku, dzięki czemu poprawie ulega stan skóry.

Stany zapalne związane z wrastającymi włoskami to bardzo powszechna przypadłość, którą można trwale pożegnać przy pomocy depilacji laserowej. Skłonność do wrastania włosków, tworzenie stanów zapalnych – niesie za sobą powstawanie grudek i krostek, a w konsekwencji do powstawania przebarwień, a nawet blizn. U tych osób depilacja laserowa nie tylko usuwa włosy, również w jej konsekwencji stan skóry ulega znacznej poprawie. I oczywiście podnosi komfort życia.

Jeden zabieg depilacji laserowej usunie wszystkie włosy? – MIT

Stuprocentowa redukcja owłosienia jest medycznie niemożliwa. Bardzo dobrym rezultatem w procesie laserowej redukcji owłosienia jest sytuacja, kiedy usuwa się ok. 15% włosów podczas każdej sesji zabiegowej, a końcowy rezultat wynosi 80% redukcji owłosienia.

Sprawdź inne zabiegi dostępne w naszej ofercie!

Dodaj komentarz