fbpx
j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us
Diamond Estetic

Zabiegi medycyny estetycznej po 50 roku życia

 

Zabiegi, które pokocha skóra kobiety 50+

Wiek to tylko liczba – każdy z nas ma tyle lat na ile się czuje! 

Warto jednak mieć na uwadze, że nasze ciało zmienia się i z wiekiem procesy regeneracji tkanek nie są już tak silne. Zadaniem medycyny estetycznej jest wspieranie tych procesów, abyś wyglądała na tyle lat, na ile się czujesz! 

 

Jaka jest kondycja Twojej skóry?

Tutaj czas na mały rachunek sumienia – to jak wygląda Twoja skóra, to efekt dotychczasowej pielęgnacji i trybu życia, jaki prowadziłaś przez ostatnie lata.

Używki, zła dieta, brak ochrony przed UV – to najczęstsze “grzeszki” moich pacjentek. Wiemy już, co wpływa na jakość naszej skóry – czas przyjrzeć się co dzieje się w strukturach tkanek. Włókna kolagenowe zawarte w naszej skórze stają się kruche, rozluźnia się warstwa rogowa naskórka. Zmiany te sprawiają, że skóra się rozluźnia, tracąc swoją jędrność i elastyczność. Istotne są również zmiany hormonalne zachodzące w ciele kobiety około 50 roku życia. Okres menopauzy jest szczególnie wymagający dla organizmy – niedobór estrogenów wpływa negatywnie również na kondycję skóry. 

Czego potrzebuje Twoja skóra po 50 roku życia?

Na początek warto zrozumieć, czego tak naprawdę nasza skóra potrzebuje. Istotne jest, aby obok dobrego oczyszczania, dostosować pielęgnację dla skóry dojrzałej. Niezmiennie powtarzamy naszym pacjentkom, że domowa pielęgnacja to podstawa ich wyglądu na co dzień. Istotne jest, aby dobierać produkty z peptydami, Retinolem, Kompleksem witamin A,C i E czy kwasem hialuronowym. To złoty standard domowej pielęgnacji skóry po 50 roku życia. Doskonale nawilża i stymuluje procesy odbudowy skóry, które w tym okresie są bardzo istotne dla kondycji skóry. Niezmiennie warto także sięgać po wysoką ochronę przed promieniami słonecznymi, które znacząco przyspieszają procesy starzenia się skóry. Jest to również odpowiedni czas, aby udać się do gabinetu medycyny estetycznej, jeśli dotychczas jedynie o tym myślałaś. 

Jakie zabiegi rekomenduję?

Redensity

Teosyal® Redensity to preparat na bazie kwasu hialuronowego, produkowany przez szwajcarskie laboratorium TEOXANE, przeznaczony jest do mezoterapii w przypadku wiotkiej i pozbawionej blasku skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. To innowacyjna formuła dedykowana osobom, które pragną pozbyć się  zmarszczek, nawilżyć i rozświetlić skórę.

Teosyal® PureSense Redensity II przeznaczony jest do równego wypełniania delikatnych powierzchniowych zmarszczek oraz pęknięć skóry, a także do korekcji obszarów skóry twarzy, szyi i dekoltu, które są pomarszczone lub widać na nich oznaki starzenia. Produkt przeznaczony jest także do wypełniania zmarszczek i bruzd (w tym cieni pod oczami). Lidokaina jest środkiem znieczulającym miejscowo, opracowanym w celu zmniejszenia odczucia bólu.

Jalupro

Zwalczanie oznak starzenia się skóry wymaga wsparcia jej procesów metabolicznych i komórkowych. Liczne badania naukowe udowodniły, iż aminokwasy (glicyna, I-prolina, I-lizyna i I-leucyna) w połączeniu z kwasem hialuronowym mogą wspierać proces bioregeneracji skóry, co zostało wykorzystane przy tworzeniu produktów JALUPRO®. JALUPRO® przywraca blask i elastyczność skórze oraz zapobiega utracie jej jędrności. Działa doskonale zarówno na skórę twarzy, jak i całego ciała. Redukuje zmarszczki i zapobiega powstawaniu elastozy.

Kwas hialuronowy

Naturalnie występujący w naszym organizmie związek chemiczny, który wraz z włóknami elastyny i kolagenu – decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom (cząsteczka kwasu wiąże 40 razy więcej wody niż sama waży) pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek.  Z wiekiem jego zawartość maleje, a w rezultacie – pojawiają się kolejne zmarszczki, skóra traci na gęstości, a kontur twarzy staje się mniej wyraźny. Ten proces można jednak skutecznie odwrócić stosując zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.

 

Plasma Complex

Autologiczny zabieg z krwi własnej pacjenta, wykorzystujący synergię działania komórek macierzystych z fibryną strukturalną. Wyjątkowe połączenie dwóch frakcji w jednym zabiegi w celu odbudowy  tkanki skórnej.

Fibryna komórkowa to koncentrat komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz leukocytów, który stymuluje proces odnowy biologicznej tkanki skórnej, inicjując proces regeneracji. FIBRYNA strukturalna to natomiast trójwymiarowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skórnej. Odgrywa istotna rolę, jako nośnik dla komórek macierzystych, czynników wzrostu, cytokin i leukocytów.

Twoja skóra potrzebuje przebudowy?

Zapraszam na konsultacje!

Sprawdź inne zabiegi dostępne w naszej ofercie!

Dodaj komentarz