fbpx
j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us
Diamond Estetic

Worki pod oczami – przyjrzyjmy im się bliżej

 

 

Pojawiają się nie tylko po nieprzespanej nocy… worki pod oczami!

Czym są i jak się ich pozbyć?

 

 

Pojawienie się cieni i opuchlizny pod oczami, potocznie nazywanych workami pod oczami, dodaje nam lat i sprawia, że wyglądamy na przemęczonych. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem i przywrócić blask spojrzenia, w pierwszej kolejności należy pomyśleć o możliwych przyczynach, które sprzyja powstawaniu cieni pod oczami, a następnie zapoznać się z możliwymi metodami ich zmniejszenia.

Co robić, gdy kilka godzin dodatkowego snu i kryjący korektor pod oczy nie są już w stanie zatuszować problemu? Zapraszam do lektury!

Cienie pod oczami – przyczyny

Skóra pod oczami, ze względu na dużą delikatność, starzeje się dużo szybciej niż pozostałe obszary twarzy. Z wiekiem w tej okolicy pojawiają się drobne zmarszczki, skóra staje się cieńsza, a położone pod nią naczynia krwionośne zaczynają mocniej prześwitywać, dając niepożądany efekt podkrążonych i zmęczonych oczu. Nie bez znaczenia dla powstawania worków pod oczami są także ubytki tkanki tłuszczowej, które są elementem procesów starzenia.

Genetyczne skłonności, problemy z krążeniem czy zmiany wynikające z upływającego czasu to jedno, ale zasinienia w okolicy oczu mogą być też powodowane przez:

  • alergie,
  • przyjmowanie niektórych leków,
  • przebyte choroby lub
  • nieprawidłową pracę niektórych narządów.

Dlatego bardzo ważne jest, aby skonsultować swój przypadek z lekarzem, który prawidłowo zdiagnozuje czy nasze dolegliwości to kwestia fizjologii, niewyspania czy problemów zdrowotnych.

Sińce i opuchnięte oczy – jak im przeciwdziałać?

Jeśli pacjentka prowadzi zdrowy tryb życia, wysypia się i używa dobrze dobranych kosmetyków, mimo to nadal ma sińce pod oczami i nieestetyczne worki, jest do wyboru kilka zabiegów medycyny estetycznej, które mogą zredukować ten problem.

Poznaj nasze zabiegi, które pomogą rozwiązać Twój problem!

Kwas hialuronowy

Gdy widoczne są zagłębienia pod oczami, dobrym rozwiązaniem może być zabieg w okolicy doliny łez tj. wypełnianie kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy wypełnia tę przestrzeń, przez co skóra jest jaśniejsza i bardziej napięta. Ponadto, preparat powoduje długotrwałe nawilżenie skóry pod oczami. Zabieg ten działa natychmiastowo, więc od razu po wyjściu z gabinetu pacjentki mają wypoczęte spojrzenie.

 

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia z odpowiednio dobranym koktajlem zabiegowym, to idealny zabieg dla osób, którym zależy na naturalnym efekcie rozjaśnienia zasinień i odżywienia skóry, bez stosowania wypełniaczy. Skóra regeneruje się i stopniowo rozjaśnia oraz napina, a terapia daje efekt wypoczętego spojrzenia.

 

Karboksyterapia

Inaczej mezoterapia igłowa dwutlenkiem węgla. Jest to zabieg który znajduje zastosowanie w niezwykle szerokiej gamie wskazań w tym leczenie rozstępów, zaburzeń krążenia, które są przyczyną powstawania cieni. 

 

Fibryna Bogatopłytkowa

Zabieg autologiczny z krwi własnej pacjenta, wykorzystujący naturalną biostymulację tkanek w procesach odmładzających skórę. Fibryna bogatopłytkowa to koncentrat płytkowy nowej generacji w postaci trójwymiarowej struktury. Skutecznie wpływa na rewitalizację okolicy oczu, dając efekt wypoczętego spojrzenia. 

 

Plasmage

Inteligentna technologia wykorzystująca czwarty stan skupienia – plazmy. Plasmage to proste i bezpieczne urządzenie wykorzystujące mikrowiązki plazmy do wykonania bezinwazyjnego liftingu skóry, pozwalające uzyskać efekt już przy pierwszym zabiegu. Działa jedynie w obrębie naskórka bez uszkodzenia skóry i konieczności wyłączenia się z codziennej aktywności. 

 

Zasinienia, opuchliznę i worki pod oczami można zatuszować makijażem. Zdecydowanie trwalsze efekty daje jednak kompleksowe podejście: zmiana stylu życia i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Z czasem pacjentki w ogóle odstawiają kryjące korektory pod oczy i cieszą się pełnym blasku, młodzieńczym spojrzeniem.

 

Nie wieszm który zabieg jest dla Ciebie? Zapraszam na konsultację, gdzie razem omówimy Twój przypadek i zaplanujemy przebieg leczenia.

Dodaj komentarz