Mezoterapia igłowa. Jak to działa?
Mezoterapia igłowa, zwana również iniekcyjną, polega na a śródskórnym lub podskórnym dostarczaniu do skóry właściwej substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy, peptydy, czy kwas hialuronowy za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły.
Mezoterapia igłowa
Uznaje się, że mezoterapia narodziła się w 1952 r. za sprawą francuskiego lekarza, który pierwszy zastosował metodę wielokrotnych, powierzchownych iniekcji wokół małżowiny usznej jako technikę podawania leku. Pistor przypisał termin „mezoterapia” do metody terapii chorób tkanek pochodzących z mezodermy, a od lat 70. XX w. – techniki stosowanej także w dermatologii estetycznej. Jednak leczenie za pomocą nakłuć ma długą i intersującą historię, której początki, według przekazu, sięgają V w. p.n.e.
Jak to działa?
Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Dzieje się tak dlatego, że aktywne składniki wstrzykiwane są bezpośrednio do żywych warstw naskórka, skóry właściwej lub tkanki podskórnej omijając warstwę rogową naskórka. Zabiegi mezoterapii igłowej wykorzystuje dwa mechanizmy działania:
- Pierwszy, to działanie substancji wstrzykiwanych w skórę.
- Drugi, to efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej autoregeneracji po licznych nakłuciach.
W medycynie estetycznej wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty do mezoterapii, produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu. Wśród preparatów, które wykorzystuję w gabinecie są m.in. Jalupro, Radiesse, Osocze bogatopłytkowe, Fibryna bogatopłytkowa, Teyosal
Na czym polega zabieg?
Zabieg mezoterapii polega na śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych w wybrane okolice twarzy lub ciała, które chcemy poddać rewitalizacji. Zdeponowany preparat tworzy dziesiątki małych grudek, które podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilku godzinach, a składniki aktywne
Jakie efekty wywołują zabiegi mezoterapii igłowej?
1. Wywołują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry,
2. Uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów,
3. Wspomagają mikrokrążenie
4. Zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki starzenia, dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych
Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie, poprawą strukturalna i funkcjonalna skóry.
Rezultat widoczny jest m.in. poprzez pogrubienie skóry i naskórka oraz poprawę jego funkcji co powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami.
Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.
Wskazania do mezoterapii
Mezoterapia igłowa należy do metod małoinwazyjnych, skutecznych i bezpiecznych, obarczonych minimalnym ryzykiem powikłań. W większości przypadków wykorzystuje się ją w celu ujędrniania i rewitalizacji skóry. Dobre efekty terapii obserwuje się również u pacjentów z cellulitem, rozstępami, a także w leczeniu łysienia.
- wygładzenie zmarszczek
- przebarwienia
- zmniejszenie widoczności porów skóry
- zaskórniki
- trądzik
- redukcja cieni pod oczami
- rozstępy
- redukcja blizn potrądzikowych i oparzeniowych
- redukcja zmarszczek i przebarwień na dekolcie
Twoja skóra potrzebuje przebudowy?
Zapraszam na konsultacje!
Sprawdź inne zabiegi dostępne w naszej ofercie!