fbpx
j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us
Diamond Estetic

Twoja skóra podczas menopauzy

 

 

Menopauza

 czas wielkich zmian!

 

Menopauza to trudny czas w życiu każdej kobiety, nie tylko ze względu na charakterystyczne objawy ze strony całego organizmu, ale także ze względu na przyspieszone starzenie się skóry. Metabolizm zwalnia, w talii przybywa centymetrów, coraz trudniej utrzymać dawną wagę. Nie tylko figura już nie jest taka sama, ale także cera przestaje być jędrna, szarzeje, pojawiają się wyraźne zmarszczki wokół oczu i ust.
Jak dbać o siebie w okresie menopauzy? Zapraszam do lektury!


Jak starzeje się skóra w okresie menopauzy?

Obniżenie produkcji estrogenów w okresie przekwitania ma swoje odzwierciedlenie w kondycji skóry. Wraz za zmianami poziomu hormonów, pojawiają się także problemy z kolagenem, co powoduje utratę jędrności, zwiotczenie tkanek, pogłębianie się zmarszczek i bruzd. Praktycznie wszystkie kobiety w okresie klimakterium narzekają na suchość skóry, związaną z obniżeniem poziomu kwasu hialuronowego w skórze. 

Po jakie zabiegi warto sięgnąć?

Wybór odpowiedniego rodzaju zabiegów zależy od problemu i jego skali. Oczywiście im wcześniej zaczniemy dbać o skórę, tym zmiany będą łagodniejsze, a proponowana terapia – inna. Celem zabiegów jest uzupełnienie powstałych ubytków, nawilżenie skóry czy poprawa jędrności skóry.

Jakie zabiegi rekomenduje swoim pacjentkom?

Botoks to najpopularniejsza metoda redukcji zmarszczek mimicznych, które pojawiają się w wyniku powtarzających się skurczów mięśni twarzy. Toksyna botulinowa powoduje zaburzenie przekazywania impulsów nerwowych do mięśni, które ulegają rozluźnieniu, a zmarszczki wygładzają się. Jest to metoda sprawdzona i bezpieczna w rękach doświadczonego lekarza.

Kwas hialuronowy usieciowany ze względu na swoje właściwości stabilizujące, nawadniające, amortyzujące oraz wysoką biokompatybilność jest doskonałym materiałem do wypełniania tkanek miękkich. Jest również jedną z najpopularniejszych obecnie metod modelowania ust, poprawiania ich konturu oraz powiększania objętości.

Nici PDO to innowacyjna technika odmładzania twarzy, która oferuje zalety interwencji niechirurgicznej, ponieważ wymagany jest krótki okres rekonwalescencji. Materiał to biodegradowalne nici, które przywierają do tkanki podskórnej i naciągają skórę w żądanym kierunku. Doskonałe uzupełnienie terapii odmładzających i element terapii łączonych.

JaluToxin to zupełnie nowa, przełomowa technika powstała w myśl zasady kompleksowego podejścia do obszaru twarzy, ponieważ większość estetycznych defektów jest ze sobą ściśle powiązana. Kluczowym atutem JaluToxin jest jego potrójne działanie, które zawdzięczamy niespotykanemu dotąd połączeniu dwóch sprawdzonych procedur medycznych tj.: Aminokwasowej terapii zastępczej AART Jalupro z toksyną botulinową. JaluToxin działa na trzech poziomach tj.: naskórka, skóry właściwej, jak również na powierzchni mięśni. Dzięki temu JaluToxin nawilża skórę, niweluje zasinienia wokół oczu i przebarwienia skóry, zagęszcza i ujędrnia ją oraz wygładza zmarszczki zarówno statyczne, jak i mimiczne.

Teosyal® Redensity to preparat na bazie kwasu hialuronowego, produkowany przez szwajcarskie laboratorium TEOXANE, przeznaczony jest do mezoterapii w przypadku wiotkiej i pozbawionej blasku skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. To innowacyjna formuła dedykowana osobom, które pragną pozbyć się drobnych zmarszczek, nawilżyć i rozświetlić skórę.

Zabieg Stimulate&Lift to najnowsze odkrycie wśród zabiegów odmładzających. Luksusowy zabieg Stimulate&Lift, w krótkim czasie pozwala zyskać twarzy młodzieńczy wygląd – podnieść owal, przywrócić jędrność i gęstość skóry, zlikwidować chomiki i zmarszczki. To jedyny dostępny na rynku tak skuteczny zabieg, zapobiegający efektom starzenia i postępującym zmianom na skórze.

Zapraszam na konsultację, gdzie razem omówimy Twój przypadek i zaplanujemy przebieg leczenia.

 

Sprawdź inne zabiegi dostępne w naszej ofercie!

Dodaj komentarz